Pod koniec XIX wieku Arthur Meyer, dziennikarz i założyciel tygodnika "Le Gaulois" wpada na pomysł pokazania swoim czytelnikom postacie, które opisuje na łamach swego czasopisma. Fotografia wtedy dopiero czołgała, więc o współpracę prosi Alfreda Grevin, karykaturzystę, kostiumografa oraz rzeźbiarza w jednym. Muzeum zostaje otwarte 5 czerwca 1882 roku. Muzeum figur woskowych odnosi ogromny sukces, za który odpowiedzialny jest też Gabriel Thomas, który finansuje projekty Alfreda Grevin oraz rozbudowę muzeum.
Wejście główne, fot.lexpress.fr |
Śmierć Marata, płótno pędzla Jacques-Louis David |
Charlotte została zgilotynowana 4 dni później. Marat został uznany za męczennika idei rewolucyjnej i został pochowany w Panteonie.
W1855 roku wspomniany już Dyrektor finansowy Muzeum Grevin, Gabriel Thomas, odkupił nieszczęsną wannę od Proboszcza z Sarzeau za 5000 franków.
fot.pariserve.tm.fr |
Wstęp do muzeum jest niestety bardzo drogi... Osoba dorosła płaci 22e, dzieci od 4-16 roku życia płacą 15e, dzieci do lat 6 wchodzą za darmo. Bilety można kupić w okienku, w sklepach FNAC, AUCHAN, CARREFOUR, VIRGIN i LECLERC oraz przez internet na stronie
http://www.grevin.com/en/all-our-ticket-options
fot.musee-paris.info |
http://www.grevin.com/en
Strona jest w języku angielskim i francuskim.
Dojazd: metro Grands Boulevards (linia 8 lub 9)
Naprawdę gratuluję Ci bloga! Jest świetny!! Dużo przydatnych informacji! O wiele lepszy niż niejeden przewodnik!:)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie :)
Marta
Dziękuję Ci bardzo :-) Strasznie miło mi się zrobiło :-) Mam taką cichą nadzieję, że może kiedyś uda mi się wydać własny przewodnik po tym mieście. Ech, marzyć zawsze można ;-) pozdrawiam :-)
OdpowiedzUsuńja bym kupiła!
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ;]
Dziękuję bardzo :-) Takie komentarze bardzo mnie dowartościowują ;-) Pozdrawiam serdecznie :-)
OdpowiedzUsuń